Wyniki IV Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Gaudium et Studium

Zapraszam do zapoznania się z wynikami i sprawozdaniem z IV Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Gaudium et Studium w Poznaniu – 19.10.2013.

Wyniki - IV TURNIEJ GAUDIUM ET STUDIUM, POZNAŃ 19_10_2013

IV TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA

SZKOŁY PODSTAWOWEJ GAUDIUM ET STUDIUM w Poznaniu

W dniu 19 października 2013 r. w Prywatnej Szkole Podstawowej GAUDIUM ET STUDIUM zorganizowany został, już po raz czwarty, Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły.

Uczestnikami turnieju były dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i klubów szachowych z Poznania i okolicy.

Rozegrane zostały dwa oddzielne turnieje – dla dzieci młodszych do lat 10 – ciu oraz dla dzieci starszych w wieku od 11 do 14 lat..

Rozgrywki w obu grupach przeprowadzone zostały systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund, z tempem gry po 15 minut na partię dla zawodnika.

W grupie dzieci młodszych do rywalizacji stanęło 34 uczestników, w tym 5 dziewczynek.

W tym roku na starcie nie stanął już żaden ze zwycięzców turniejów z lat 2010 – 2012, więc trudno było wskazać faworyta tegorocznego turnieju. Przebieg turnieju dokładnie to potwierdził. Szereg zaskakujących wyników i zacięta walka do ostatniej rundy spowodowało, że aż trzech zawodników zdobyło po 5,5 pkt., a tuż za nimi kolejnych trzech (do tego z wcześniejszymi aspiracjami nawet do zwycięstwa w turnieju!) zdobyło po 5 pkt.

Ostatecznie o kolejności końcowej zdecydowała dodatkowa punktacja Buchholza.

Pierwsze miejsce zajął Szczepan Damasiewicz z klubu Lech WSUS w Poznaniu, drugie Witek Lewandowski z SP46 w Poznaniu, a trzecie Mikołaj Grynia ze szkoły nr 2 w Środzie Wlkp. Mikołaj powtórzył wynik z ub. roku.

Pucharami i dyplomami uhonorowani zostali wymienieni zdobywcy trzech pierwszych miejsc oraz najlepsi uczestnicy – uczennica i uczeń SP Gaudium et Studium. Najlepszą zawodniczką z SP GES okazała się Zuzia Piechowiak, która zajęła 22 m-ce. Najlepszym zawodnikiem z SP GES został Jan Jakub Verschelden, który zajął w turnieju 14 m-ce.

Wszyscy pozostali uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Pamiątkową statuetkę otrzymała najmłodsza uczestniczka turnieju Oliwia Bernacik.

Ważna partia: Kolański – Damasiewicz                            Oliwia i posunięcie Turnieju!

Zwycięzcy w kategorii do 10 lat

W grupie dzieci starszych do rywalizacji stanęło 13 uczestników, w tym 3 zawodniczki.

Mimo porażki z bezpośrednim konkurentem do zwycięstwa pierwsze miejsce pewnie zajął Ludwik Szermer z UMKS Na Pięterku w Poznaniu zdobywając 6 pkt. Ludwik poprawił więc swój wynik z ub. roku, w którym zajął II m-ce.

Na kolejnych miejscach turniej ukończyli: Kevin Kwiatkowski (II m-ce) – najlepszy uczeń SP Gaudium et Studium i Florentyna Piotrowska (III m-ce) z UMKS Na Pięterku w Poznaniu – oboje po 5,5 pkt.

Najlepszą zawodniczką z SP Gaudium et Studium była Zosia Ugrynowicz.

Pucharami i okolicznościowymi dyplomami uhonorowani zostali wymienieni zdobywcy trzech pierwszych miejsc oraz najlepsi uczestnicy z SP Gaudium et Studium.

Uczestnicy Turnieju od 11 do 14 lat

Turniej rozegrany został w przestronnej auli SP Gaudium et Studium. Warunki do gry były bardzo dobre nie tylko dla uczestników, lecz również dla kibiców obserwujących i mocno przeżywających rozgrywki.

Na zakończenie Turnieju Dyrektor Szkoły Piotr Gulewicz pogratulował zwycięzcom, podziękował wszystkim uczestnikom i osobom towarzyszącym szachistom i zapowiedział kontynuację turniejów szachowych w szkole.

Turniej szachowy w SP Gaudium et Studium sędziowali Hanna i Marek Zboroń.