TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR RADY OSIEDLA WARSZAWSKIE-POMET-MALTAŃSKIE POZNAŃ, 14 grudnia 2013.

Turniej Szachowy o Puchar Rady Osiedla Warszawskie-Pomet-Maltańskie rozegrany w dniu 14 grudnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 46 w Poznaniu im. Marii Dąbrowskiej w Poznaniu, to kolejny turniej szachowy organizowany w tej szkole od kilku lat. Dzięki dużej przychylności Dyrektora Szkoły Tadeusza Badowskiego i jego wielkiej pasji związanej z szachami, organizowane były już w tej szkole turnieje o Puchar Dyrektora Szkoły, turniej o Puchar Wiceprezydenta m. Poznania oraz turnieje o Mistrzostwo Szkół m. Poznania i Wielkopolski. W szkole od wielu lat prowadzone są dodatkowe zajęcia szachowe, a grono bardzo dobrych szachistów uczących się aktualnie w szkole oraz będących wychowankami szkoły jest już imponujące.

W tegorocznym turnieju w SP46 udział wzięło łącznie 50 uczniów i uczennic poznańskich i pozapoznańskich szkół podstawowych. Rozegrane zostały 2 turnieje: do klasy III włącznie oraz dla uczniów klas IV – VI. Oba turnieje rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, z tempem gry po 15 minut na partię dla zawodnika.

W turnieju  dla młodszych dzieci udział wzięło 40 uczestników, w tym 11 dziewczynek. W turnieju nie było faworyta, więc walka na szachownicach była bardzo zacięta aż do ostatniej rundy. Wyszedł z niej zwycięsko uczeń SP 46 Witold Lewandowski, zdobywając 6.5 pkt. Kolejne miejsca zajęli Mikołaj Grynia ze SP Środa Wlkp. – 6,0 pkt. i Jan Matuszczak z AZS Politechnika Poznań – 5,5 pkt. Najlepszą dziewczynką w turnieju była Lena Jankowska z SP 46, która zdobyła 4,5 pkt. i zajęła 11 m-ce w turnieju.

W turnieju dla starszych dzieci udział wzięło 10 uczestników. Nie zawiódł główny faworyt w tej grupie – uczeń SP 46 Mikołaj Nowak, który pewnie wygrał turniej uzyskując 100% wynik 7 pkt. z 7 partii! Na kolejnych miejscach: Hubert Niemier ze szkoły KSW w Poznaniu i Maja Andrzejewska z SP 14 w Poznaniu.

Po trzech najlepszych zawodników w obu turniejach otrzymało statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali upominki ufundowane przez Radę Osiedla.

W trakcie Turnieju uczestnicy otrzymali „doping” – soczki i batoniki energetyczne bardzo przydały się wszystkim uczestnikom.

Turniej o Puchar Rady Osiedla zgodnie z informacjami przekazanymi przez Przewodniczącą Rady Osiedla Panią Janinę Paprzycką oraz Dyrektora SP 46 Tadeusza Badowskiego, zostanie na stałe wpisany do kalendarza Rady Osiedla i będzie kontynuowany w kolejnych latach.

Turniej sędziowali Hanna i Marek Zboroń.

 

TURNIEJ O PUCHAR RADY OSIEDLA WARSZAWSKIE_14_12_2013_WYNIKI